#1 – Zaczynamy…

Od czego?

Pomysł jak pokrótce przedstawiłem we wstępniaku, to zebranie wszystkich wydań książek Lema w Polsce. Zebranie wszystkich wydań na świecie na dzień dzisiejszy myślę, że jest niemożliwe… Choć… Może kiedyś!

Po ich zebraniu chcę zorganizować wystawę, gdzie każdy będzie mógł je zobaczyć, powąchać a nawet dotknąć. Jest pomysł aby oprócz książek, na takiej wystawie przedstawić grafiki Daniela Mroza oraz filmy, animacje związane z twórczością Lema. Są to jednak jak na razie luźne pomysły, które mam nadzieje będą się rozwijać i przekształcać w konkrety.

Z konkretów na dzień dzisiejszy zebrałem 144 pozycje z 271, o których wiem że zostały wydane w Polsce. Pierwsza podana liczba rośnie ciągle, a druga sporadycznie, bo zdarza mi się od czasu do czasu dowiedzieć o nowym dla mnie wydaniu.

Miejsce przyszłej wystawy to zapewne Kraków lub Warszawa. Kraków jako miejsce naturalnie związane z Lemem, a Warszawa, jako miejsce gdzie trochę więcej Lema można by zaszczepić.

Może uda się zorganizować ją już w roku 2011, w którym to mija 60 lat od wydania pierwszej książki Lema, a 5 lat od jego śmierci… Trzymajcie kciuki!

Zapraszam wszystkich, którym ten temat się podoba do komentowania oraz podrzucania pomysłów.

Reklamy

3 myśli na temat “#1 – Zaczynamy…

  1. Bardzo fajny koncept!Zastanawiam się czy zamieszczenie listy brakujących wydań mogłoby Tobie pomóc w tym sensie, że osoby zainteresowane tematyką Lema i śledzące Twój blog oraz posiadajace brakujące wydania mogłyby sprzedać lub ofiarować je Tobie by pomóc w osiągnieciu postawionego Sobie celu.Pozdrawiam i czekam na rozwój wydarzeń!

  2. ja też tak myślę że powinieneś zamieścić listę które masz a które nie, jakbym coś miał to bym Ci podesłał brakująca książkę żeby ktoś miał komplet wszystkich. Oficjalne podziękowanie na blogu czy coś w tym stylu mile widziane za dotacje książkową – należałbym wtedy do elitarnego klubu :) Albo co jakiś czas mógłbyś organizować wystawy w różnych miastach. Wierzę w Ciebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s