#5 – Antykwaryczne zdobycze

Zakup jednej książki na aukcji doprowadził mnie do zbiorów pewnego warszawskiego antykwariatu. Okazał się bardzo dobrze zaopatrzony i z przystępnymi cenami.

1. Pamiętnik znaleziony w wannie oraz Eden – rok 2000 oraz 1999. Książki z srebrnej serii Dzieł Zebranych. Nie są w stanie, który mógłbym sobie wymarzyć – bloki przybrudzone, po jednej pieczątce poprzedniego właściciela. Mimo to zdecydowałem się je włączyć do kolekcji. Jak już pisałem – z srebrną serią nie jest łatwo.

2. Bomba megabitowa – wyd. 1. (i ostatnie) rok 1999. Drobne zagięcia rogów i przybrudzenia bloku… Jednak gdy dostałem ją w swoje ręce, nie chciałem wypuszczać.

3. Fantastyka i Futurologia – wyd.1. rok 1970. Ok… wiem… mam już ten komplet. W poprzednich postach rozczulałem się na ten temat. Powiem jednak szczerze, że niektóre pierwsze wydania, których nakład jest bardzo mały plus są pięknie i z charakterem wydane, mogę mieć w kilku egzemplarzach. Tak jest z Filozofią przypadku z roku 1968 której mam dwa egzemplarze z obwolutami i trzeci bez obwoluty. Nakład tego wydania Filozofii przypadku to jedynie nieco ponad 3 tyś.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s